Σπάρτη: 37χρονη έκανε το εμβόλιο της Pfizer και υπέστη ανακοπή!!!

”Σπάρτη: Έκανε το εμβόλιο και έπαθε ανακοπή!” μεταφέρει το Notospress στις 02/08/2021 αναφορικά με μια 37χρονη Σπαρτιάτισσα που όπως λέει έζησε «μισό θάνατο»! ”Η γυναίκα, σύζυγος Σπαρτιάτη προσήλθε στο Νοσοκομείο Σπάρτης για να κάνει το εμβόλιο της Pfizer. Περιμένει την σειρά της καρτερικά και κάνει το εμβόλιο. Για καλή της τύχη δεν απομακρύνεται από το Νοσοκομείο, όπως θα μπορούσε, αφού όλοι εγγυώνται την ασφάλεια του εμβολίου, αλλά παραμένει στον χώρο. Μέσα σε ελάχιστα λεπτά νιώθει άσχημα, ραγδαία δυσφορία, δεν προλαβαίνει καν να εξηγήσει, τα μάτια της γυρίζουν και «χάνεται». Αμέσως η γιατρός Υπηρεσίας αντιλαμβάνεται τι έχει γίνει και χωρίς να … Continue reading Σπάρτη: 37χρονη έκανε το εμβόλιο της Pfizer και υπέστη ανακοπή!!!

”Ο πατέρας μου μετά τη δεύτερη δόση του εμβολίου της Pfizer”!!!

”Ο πατέρας μου μετά τη δεύτερη δόση του εμβολίου της Pfizer”ανέβασε ένας χρήστης σήμερα!!Το αναφυλακτικό σοκ είναι .. σοκαριστικό..όπως εξηγεί σε σχόλιο ο χρήστης λέει πως είδαν 3 γιατρούς και ο δερματολόγους τους είπε πιθανή συσχέτιση με το εμβόλιο…Ο χρήστης πιθανολογεί για έρπητα ζωστήρα!! Του χορηγούν αντιβιοτικά και θα δουν πως θα πάει.. Κάποιοι τον ενημερώνουν ότι ενδεχομένως να είναι αυτοάνοση θρομβοκυτταροπενική πορφύρα- Immunologic Thrombocytopenic Pura (ITP) μια καλοήθης, δερματολογικά σχετική ασθένεια του αίματος που έχει ως αποτέλεσμα μια ανώμαλη μείωση του αριθμού των αιμοπεταλίων. Ο πατέρας του είναι πάνω από 90…..και είναι σε αυτή την κατάσταση… Στην Τουλούζη οι αρχές … Continue reading ”Ο πατέρας μου μετά τη δεύτερη δόση του εμβολίου της Pfizer”!!!

Βιετνάμ: 35χρονη υγειονομικός πέθανε μετά από τον εμβολιασμό με AstraZeneca λόγω αναφυλακτικού σοκ!!!

Ένα 35χρονο μέλος του ιατρικού προσωπικού στο περιφερειακό γενικό νοσοκομείο Tan Chau, An Giang, πέθανε σήμερα 7-5, μετά τον εμβολιασμό AstraZeneca, ο λόγος πιστεύεται ότι είναι αναφυλακτικό σοκ. Σύμφωνα με δήλωση του Υπουργείου Υγείας, ο γιατρός Tu Quoc Tuan, διευθυντής του Τμήματος Υγείας An Giang, δήλωσε ότι στις 7 Μαΐου, η επαρχία κατέγραψε έναν θάνατο λόγω αναφυλακτικού σοκ μετά τον εμβολιασμό. Νεκρή ήταν μια 35χρονη γυναίκα από το ιατρικό προσωπικό που εργαζόταν στο Γενικό Νοσοκομείο Tan Chau. Πριν εμβολιαστεί στο περιφερειακό γενικό νοσοκομείο Tan Chau το πρωί της 6ης Μαΐου, αυτή η υγειονομικός εξετάστηκε και της εξήγησαν για τις αντιδράσεις … Continue reading Βιετνάμ: 35χρονη υγειονομικός πέθανε μετά από τον εμβολιασμό με AstraZeneca λόγω αναφυλακτικού σοκ!!!

Εμβολιάστηκαν με Pfizer κι εμφάνισαν έρπητα ζωστήρα στο Ισραήλ.Το ίδιο φαινόμενο και σ΄άλλες χώρες!! Μαρτυρία από Αγγλία: το εμβόλιο με παραμόρφωσε μ΄έκανε σαν τέρας στο Alien!!!!!

Νέα παρενέργεια εμβολίου; Στο Ισραήλ, έξι άτομα αναπτύσσουν έρπητα ζωστήρα.Το HZ χαρακτηρίζεται από ένα μικρό, κόκκινο εξάνθημα που αναπτύσσεται στο δέρμα και προκαλεί κνησμό. Εάν εμφανιστούν επιπλοκές, μπορεί να προκαλέσει βλάβη στα νεύρα και πόνο, συμπεριλαμβανομένου εκτενούς καψίματος στο δέρμα.Μια νέα μελέτη που δημοσιεύθηκε αυτό το μήνα από ερευνητές από το Ιατρικό Κέντρο του Τελ Αβίβ Sourasky και το Ιατρικό Κέντρο Carmel στη Χάιφα διαπίστωσε ότι ο κίνδυνος μόλυνσης από έρπητα ζωστήρα (HZ) μετά από εμβολιασμό για κόβιντ σε άτομα με αυτοάνοσες φλεγμονώδεις ρευματικές παθήσεις (AIIRD) αυξάνεται.«Δεν μπορούμε να πούμε ότι το εμβόλιο είναι η αιτία σε αυτό το σημείο», … Continue reading Εμβολιάστηκαν με Pfizer κι εμφάνισαν έρπητα ζωστήρα στο Ισραήλ.Το ίδιο φαινόμενο και σ΄άλλες χώρες!! Μαρτυρία από Αγγλία: το εμβόλιο με παραμόρφωσε μ΄έκανε σαν τέρας στο Alien!!!!!

Στο Κάνσας μια γυναίκα πέθανε από αναφυλακτικό σοκ αφού εμβολιάστηκε κατά covid19!

Οι Υγειονομικές Αρχές του Kansas ερευνούν για το θάνατο μιας γυναίκας που είχε μια αλλεργική αντίδραση αφότου εμβολιάστηκε για covid19. Η αιτία θανάτου δεν έχει καθοριστεί. Η 68χρονη Jeanie M Evans από το Effingham όπου ήταν και δημοτικός σύμβουλος πέθανε την Τετάρτη στο νοσοκομείο Stormont Vail de Topeka σύμφωνα με ανακοίνωση νεκρολογίας.Πέθανε με τρόπο μη αναμενόμενο μετά από αντίδραση στο εμβόλιο. ”Καθώς η έρευνα δεν τελείωσε είναι πρώιμο ν΄αποδώσουμε μια ειδική αιτία στο θάνατο” δήλωσε η Kristi Zears εκπρόσωπος τύπου του KDHE σ΄ανακοινωθέν.Σύμφωνα με το KDHE η γυναίκα εμβολιάστηκε στην κομητεία του Jefferson κι η τοπική υπηρεσία υγείας ακολούθησε όλες … Continue reading Στο Κάνσας μια γυναίκα πέθανε από αναφυλακτικό σοκ αφού εμβολιάστηκε κατά covid19!

Ο πρώτος θάνατος από αναφυλακτικό σοκ μετά τον εμβολιασμό με AstraZeneca. Πέθανε νοσοκόμα σχεδόν αμέσως μετά τον εμβολιασμό στη Γεωργία!!!!!!

Ο θάνατος από αναφυλακτικό σοκ στη Γεωργία μετά το εμβόλιο AstraZeneca είναι ο πρώτος στον κόσμο, δήλωσε το Υπουργείο Υγείας της Δημοκρατίας. Νωρίτερα αναφέρθηκε ότι στη Γεωργία, μια νοσοκόμα που έπεσε σε κώμα αφού εμβολιάστηκε κατά του κοροναϊού με το AstraZeneca πέθανε στο νοσοκομείο. Η νοσοκόμα ονομάζεται Megi Bakradze. Η Megi Bakradze, νοσοκόμα στην κλινική Akhaltsikhe “Imedi”, πέθανε στην πρώτη πανεπιστημιακή κλινική TSMU. Σύμφωνα με τους γιατρούς, η νεαρή γυναίκα υπέστη δεύτερη καρδιακή προσβολή το απόγευμα. Ο κλινικός διευθυντής του νοσοκομείου, Lali Turdzeladze, δήλωσε στην RFE / RL ότι ένας βιολογικός θάνατος επιβεβαιώθηκε στις 12:00. Το πρωί, ο διευθυντής της … Continue reading Ο πρώτος θάνατος από αναφυλακτικό σοκ μετά τον εμβολιασμό με AstraZeneca. Πέθανε νοσοκόμα σχεδόν αμέσως μετά τον εμβολιασμό στη Γεωργία!!!!!!